Law&Real Estate Group

Податок на розкіш: скільки доведеться сплатити?

Кто будет платить налог на роскошь? Подробнее о налоге на недвижимость

Відповідає керуючий партнер з юридичних питань, адвокат,
Владлен Артмін

В Україні існує кілька видів податків на майно і в розмовній промові для них прижилася загальна назва – податок на розкіш.

Він сплачується 1 раз на рік. Підставою для її сплати є ст. 266 Податкового кодексу України.


Кому треба платити?

Платять податок власники житлової та/або нежитлової нерухомості. За неповнолітніх дітей - власників нерухомості податок сплачують батьки/опікуни.

Коли потрібно платити?

1. Якщо у вас є квартира площею понад 60 м². Також сюди входять випадки:

• якщо ви є власником декількох квартир загальною площею понад 60 м²;
• якщо ви є лише співвласником квартири, але у вашій частці понад 60 м².

2. Також потрібно сплачувати податок на нерухомість, якщо у вас є будинок та його площа перевищує 120 м².
Податок сплачується за кожен надмірний квадратний метр.

Скільки коштуватимуть власникам нерухомого майна квадратні метри?

Розмір оподаткування визначають місцеві ради, про це можна дізнатись на офіційному сайті Державної податкової служби. Загалом новий податок стягується у розмірі до 1,5% мінімальної зарплати за кожен квадратний метр понад встановлену норму.

Наразі для мешканців Києва, Одеси та Харкова податок встановили на рівні 1% від розміру мінімальної зарплати.

Якщо квартира/будинок використовуються власником з метою отримання прибутку – податок доведеться сплачувати з усієї площі даної нерухомості.