Law&Real Estate Group

Підозріло низька ціна на нерухомість

Першою ознакою, яка має насторожити покупця і навести на думку про шахрайство – це підозріло низька ціна об'єкта нерухомості.

      За словами нашого експерта, брокера Олени Бракіної, йдеться про дисконт від 15-20% і вище, порівняно з аналогічними квартирами на ринку.
     Чому це має викликати недовіру? На досвіді, найчастіше йдеться про проблеми з документами. Наприклад, у квартирі може бути прописаний неповнолітній, виписувати якого можна буде лише через суд. Або інший приклад: продавати житло дешево можуть шахраї, скориставшись недієздатністю власника.
     Якщо продавець квапить покупця з придбанням житла — це має насторожити майбутнього власника. Найчастіше клієнти погоджуються на покупку в таких умовах, тому що господар нерухомості виглядає «дуже заможним», «пристойним». Шахраї спеціально створюють собі подібний образ, щоб увійти в довіру до жертв.

     Але бувають випадки, коли через життєві обставини (наприклад, потрібно терміново отримати велику суму на медичну операцію, планується від'їзд в інше місто або за кордон) людям доводиться виставляти нерухомість на продаж набагато нижче за її ринкову вартість, щоб прискорити процес. Проте попит на такі об'єкти дуже великий і знайти їх самостійно складно.