Law&Real Estate Group

Розлучення. Як поділити майно?

     Відповідно до закону, майно, яке було придбано у шлюбі, вважається спільною власністю подружжя. До спільної власності пари належать пенсія, стипендія.
     Але є й майно, яке належить до приватної власності дружини чи чоловіка, це те, що було придбано до одруження; набуте за час перебування у шлюбі на підставі договору дарування; отриманий у спадок або придбаний за час перебування у шлюбі, але за особисті кошти. До особистих коштів відносяться премії та нагороди, які були отримані ними за власні нагороди.
     Якщо одним із подружжя до одруження, наприклад, було куплено квартиру або інше майно, яке він перебуваючи у шлюбі продав — такі гроші відносяться до його особистих коштів.
     Якщо один із подружжя, наприклад, музикант або художник, то музичні інструменти або речі для написання картин, придбані для нього за час перебування у шлюбі, є спільною власністю подружжя.
     Чинним законодавством передбачено кілька варіантів поділу спільного майна подружжя: під час перебування у шлюбі або після його розірвання.
     Насправді, найпоширенішим є поділ загального майна у судовому порядку, причому іноді судом приймаються рішення, які залишають одну із сторін фактично без майна.
     Зазначимо, що в кожній сім'ї поділ майна має свої особливості, які можуть вплинути на частку майна кожного з подружжя. Якщо перед вами постало питання поділу спільного майна — ми надамо необхідний юридичний супровід для вдалого вирішення цієї проблеми.